Onur Hanedar

Onur Hanedar


Kadro kalitesinden çok kondisyonla!

21 Şubat 2018 - 15:26

Çaykur Rizespor'un bu ligdeki kadro kalitesini herkes biliyor. Ama bu kadro ligin ilk devresinde de şampiyonluk adayı gösterilmesine rağmen sıkıntılı günler geçirmişti.

Peki ne oldu da yukarı doğru bir ivme kazanıldı?

Öncelikle şunu soyleyeyim. Sezon başında İbrahim hocayla yola çıkılsaydı spor haberlerinin manşeti "Çaykur Rizespor süper lige göz kırptı." cümlesi olurdu.

Hikmet Karaman ile sezona başlanılması takıma çok zarar verdi. Zaten Hikmet Karaman için söyleyecek çok şey varda bir neyse diyelim ve başlayalım.

Bu tip liglerde kaliteli oyuncu kadronun olması değil dinamik oyuncu kadrosu olması şart. Hafta sonu Ankara deplasmanına gidip, hafta içi Balıkesir gibi hocası kadrosu standart üstü bir takımdan 6 puan almak sadece kadro kalitesi ile ifade edilmez.

Burada İbrahim Üzülmez ve ekibini özellikle tebrik etmek gerek. Koşu mesafeleri ve 2'li mücadelelerde rakiplerine göre üstünlük sağlıyor..

Ligin ilk devresinde göz atalım aynı kaliteli kadro yenilen gol sayısı ile şimdiki gol sayısı bir mi ? Elbette devre arası alınan oyuncuların etkisi vardır. Ama asıl etken hoca ve ekibinindir.

Artık sakin kalmak ve adım adım hedefe yürümek gerek. Bu kadro Samudio'nun önderliğinde ipi göğüsleyeceğinden şüphem yok.

Yeter ki inanmak ve destek olalım.

YORUMLAR

  • 0 Yorum