Onur Hanedar

Onur Hanedar


Meteoroloji yanıldı!

01 Ekim 2018 - 11:44

Son bir kaç gündür televizyon kanalları, internet siteleri, radyodan İzmir'e doğru gelen bir kasırgadan bahsedildi. Hatta isim bile verildi. "Kırbaç Kasırgası" 

Neyse gel zaman git zaman fırtınadan ses seda yok. Bu havada Rizespor Fenerbahçe maçını  izlemeye  basladik. Maç başladı ama ne başladı. Orta sahada kalabalık baş döndüren bir baskı ile başladı Rizespor. Şepidiliğe düşersin de nasıl kaçacağını bilmezsin ya Fenerbahçe'de öyle panik  oldu. Tabi bizde orada anladık bugün fırtınada, kasırgada Rizespor olacak,  Fenerbahçe'ye esecek. 

Ligin ilk galibiyeti Fenerbahçe'ye karşı alındı ve şeytanın bacağı kırıldı. Bu takım Malatyaspor maçı dışında da kötü futbol oynamıyordu. Özellikle Fenerbahçe gibi üzerine gelen takımları çok kolay ekarte edebilir. Şuana kadar olmamıştı ama dedim ya şeytanın bacağını kırdık.

Maçın adamı sorusuna gelecek olursak. Tartışmasız Saadane diyebilirim. Dün neredeyse hatasız oynadı. O bölgenin hakkını verdi. Ayrıca beklerimiz de Orhan ve Mehmet güzel iş çıkardılar. Özellikle Mehmet'in 1. göldeki asisti şapka çıkarttı.

Taraftar yine harikaydı. Herkesin yeşil mavi formalı gelmesi ve küfürsüz 90 dakika destek verilmesi yine taktir edilmesi gereken bir olaydı. Ne diyelim koca bir alkışla 12. Adama...

Hasan Kartal bey başkanlık dönemine galibiyetle başladı. Ama yapması gereken çok şey var. Devrimden öte devrim yapması gerekiyor. Çünkü biz çok geride kaldık. Dünyanın gerisinde kaldık. Yapısal reformlar ile bu camianın ayağa kalkması gerekiyor. Yoksa her yıl aynı problemleri yaşarız.

YORUMLAR

  • 0 Yorum