Başkan Yardımcı ile yerli hoca mümkündür
Recep Ali Aksoylu

Recep Ali Aksoylu

Başkan Yardımcı ile yerli hoca mümkündür

Nedenlerini, detaylarını vereceğim yazıda, ama başlamadan başlığın özetini de vermek istiyorum. Futbolu bilen, idareyi bilen Hasan Kemal Yardımcı kulübün başında ise bizim yerli hocalardan birini takımın patronu yapabilmek pekala mümkündür.

Çaykur Rizespor’un geçen yıl bir alt kümeden Süper Lige çıkarken teknik sorumlusu olan bu sezonda ilk 4 müsabakada takım 90 dakikaları akıllıca tamamlayamayıp 2 puanda kalınca son Antalya maçının teri soğumadan İbrahim Üzülmez’in istifası istendi, yolların ayrılacağı kamuya paylaşıldı.

Önceki yazımda da vurguladım, futbolda santrafor o balık golü atsaydı, kaleci balığa çıkmasaydı vs diyemiyoruz maalesef. Çünkü spor sonuç, puan oyunu. Hatta endüstriyel açıdan baktığımızda “para” demek.

Bir de işin diğer yanı var, Mayıs’ta takım alt kümede şampiyon olduğunda “ben” diyene, devamında başarısız sonuçlar alındığında “sen” denir. Başarıyı şişkin egonla sahipleniyorsan, şansızlıklar dahi olsa başarısızlığı da sahiplenip, takımın kan değişikliğine set olmayacaksın.

Şüphesiz İbrahim hoca ve ekibi, son Antalya müsabakasında galip girilen uzatma dakikalarında topu tutmayı becertebilip 2 gol yenmeseydi takım bugün 5 puanla ligde çok iyi bir konumda olacak, gündemde hoca değişikliği bir yana hocanın şişkin egolu demeçlerini de okuyor olacaktık.

ÜZÜLMEZ'LE ÜZÜLMEDEN AYRILIK GECİKİRKEN

Başka hocalara gösterilen tolerans, sabır Üzülmez’e gösterilemez miydi?

Elbette. Koca Fenerbahçe’de travma daha büyük ama Cocu devam ediyor, etmeli de. Ancak futbolu herkesten iyi bilen, çok da iyi idareci olan, hak hukuku iyi bilen Hasan Kemal Yardımcı’nın da bu kararı gecikmeksizin uygulamasının nedenini de zaten İbrahim Hoca tahmin edebiliyordur.

Olmadan oldum demeyeceksin. Bunu çok söylerim.

Üzücü olan bir haftada Üzülmez’le üzülmeden tazminatta bir noktada buluşulamamış olması. Takımı Bursa maçına Karaca hoca hazırlıyor ama resmiyette hala Üzülmez gözüküyor. İbrahim Üzülmez içinde üzücü bir durum ve inşallah yazıyı yazdığımda sonuca varılmıştır.

Takımının mevcut bir hocası var iken bir başkası ile kontrat yapamazsın ama görüşme yapmakta ne kadar etik, tartışılabilir. Bereket kulübün bünyesinde her daim hazır kıt ’a Mehmet Ali Karaca hoca var.

HAZIR KIT'A KARACA MUCİZE YARATMAYA DEVAM EDECEK

Mehmet Ali Karaca, şehrin evladı. Saygın, iyi eğitimli bir futbol antrenörü. Önceki yıllarda takım benzer durumlarda iken her zaman becerdiği yüksek motivasyonla müsabakalardan başarılı sonuçlarla ayrıldık.

Haftaya Çaykur Rizespor evinde Bursa ile önceki sezondan kalan hesabı da dikkate aldığımızda çok önemli bir maça çıkacak ve galip gelindiğinde Sevgili Mehmet Ali Karaca belki yine Çaykur Rizespor’a yine asaleten Teknik Direktör olamayacak ama kendisini tarih yazacak.

NEDEN GÖREV VERİLMEMİŞ OLABİLİR!

Tayfun Korkut'a, aktif futbol yaşamını bitirir bitirmez Bundesliga da takım sorumluluğu verilebiliyorsa neden biz bu kadar cesur değiliz. Ben de isterim ki, İsmail, Mehmet Ali, Taşkın'da, diğerleri de bu şansı alsın.

Elbette iyi futbolcunun iyi hoca olacağı mutlak değildir ama bizimkilerinde bu konuda eksiği var. Rizeli sevgili Mehmet Ali Karaca'nın hep arkasında oldu ama o bir kez olsun saygısından, nezaketinden ötürü "teşekkür ederim, teveccüh gösteriyorsunuz, elbette bu görevi üstlenmek benim içinde gururdur, yöneticilerimiz bana bu sorumluluğu verdiğinde layıkıyla yerine getirebileceğimizden kimsenin kuşkusu olmasın" bir gün olsun diyemedi.

Görevi verecek olan bunu bekler. Kişinin nezaketi evet, ama kendine güvendiğini de hissetmek ister

İsmail Demirci hafta içinde facebook hesabından bunu yaptı, mesajını verdi. Alınmıştır da. Medyadan okuyoruz, ulusal değerde ismi geçen 4-5 saygın Teknik Direktörle anlaşılamadı (mevcut Hoca ile kontrat sonlanmadan anlaştık ta zaten denilemezdi), biraz cesur olup bizim uşaklara hadi gösterin kendinizi desek.

Elbette yönetimimiz süper ligi riske etmek istemeyebilir; çünkü para burada. Alt kümede oynamak dünyanın sonu değil ama kaynak zayıf ve sıkıntı büyüyebiliyor. Unutmamamız gerekiyor ki, kulübün başında Türkiye liglerinin en deneyimli, bilge başkanı var; onun ağabeyliği ile bizim çocuklarla da takım bu yıl kümede kalır, seneye de nefes alır.

Olmadı, Yardımcı Başkan inziva sürecindeki büyük bir ustanın yanında bizim çocuklara da geçişi planlayabilir.

Keyifli bir hafta sonunda değerli dostlar.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar