Bir Garip Lig Spor Toto 1
Recep Ali Aksoylu

Recep Ali Aksoylu

Bir Garip Lig Spor Toto 1

25. hafta sonunda 46 puanla lideriz. Hem de 3 hafta öncesine kadar ligi forse eden Ümraniyespor’un 2 puan önünde...

Üstelik geçen hafta içerde Elazığ’a, bu hafta dışarda Samsun’a 2 şer puan kaybetmemize rağmen. Yıllardır Spor Toto 1. Ligi takip edenler, bu ligde sıralamanın, dengelerin her an değişebileceğini bilir. Hemen her takım her takımı yenebilir. İçerde, dışarda…

Yaşadığım iki kent Rize ve İstanbul’da son 6 haftada 9 puan kaybetmiş olsak da, oynadığımız futboldan genelde keyif almasak da, bu ligin üzerinde bir kadroya sahip Çaykur Rizespor’un direk ilk ikiden Süper Lige yükseleceğine inanıyoruz.

Bunda lige göre takım kalitemizin daha iyi olması kadar rakiplerimizin de ligin ruhuna uygun olarak cömertçe puan harcamalarının etkili olduğunu görüyoruz.   

Zira, son 6 haftada Çaykur Rizespor 9 puan kaybetmiş olmasına rağmen zirveyi korurken yarıştaki en sıkı rakiplerinden Ümraniyespor 12, Ankaragücü’de 11 puan kaybetmiş.

Ancak, zirvede ki 3 takım; Çaykur Rize, Ümraniye ve Ankaragücü son haftalarda bol keseden harcama yaparken arkadan gelen 5 takım Bolu, Altınordu, İstanbulspor, Antep Gazişehir ve Elazığspor tam aksine maç başına 2 puan üzeri performansla zirveye çok yaklaştılar.

Geride kalan sezonların 34.haftlarına baktığımızda maç başına 1,80 puan ortalamasının üzerine çıkabilenler ilk ikiden direk süper lige yükselmişler. Müsabaka başına 1,55 – 1,80 puan aralığında olanlarda dörtlü finale kalma başarısını göstermişler.

25 haftasını geride bıraktığımız Spor Toto 1. Lige baktığımızda 46 puanla Çaykur Rizespor maç başına 1,84 otalama puanı yakalamış. Ardından gelen 7 takımının ortalaması da 1,52 ile 1,76 arasında değişiyor.

Görünen o ki, bu sezonda çok farklı olmayacak.

Taraftarın pek de başarılı bulamadığı İbrahim Üzülmez’de özgeçmişine şampiyon takımın Teknik Direktörü yazabilecek.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar