Çaykur Rize, Coco'yu gönderip Ersun Yanal'a kapı mı...
Recep Ali Aksoylu

Recep Ali Aksoylu

Çaykur Rize, Coco'yu gönderip Ersun Yanal'a kapı mı açıyor?

Malum, önceki sezon Süper Ligde Bursaspor’un ligde kalması mucizelere bağlı iken, Trabzonspor’un başındaki Ersun Yanal’ın medyaya da yansımış iddialara göre etkisiyle sürprizin alası gerçekleşmiş, Çaykur Rizespor küme düşmüştü.

Gelelim mevzuya…

Sporda kalıcı ve uzun süreli başarılar için istikrar diğer konulara göre çok daha önemli. Ancak bazen de mayanın tutmadığı yolun başında anlaşıldığında daha büyük ve onarımı güç yaralarla karşılaşmamak adına çekinmeden neşteri vurmak gerekebilir.

Gerekebilir çünkü sporda, özellikle futbolda sizin elinizde ki malzemenin kalitesine uygun olmayan sonuçlar alabiliyorsunuz; sportif ve psikolojik nedenlerle.

Bu noktadan hareketle de çok yazmışımdır; umutla, güvenle, heyecanla yola çıkarken kolay imzaladığınız sözleşmeler yarın masada boynunuzun bükülmesine, elinizin zayıflamasına neden olmamalı. (Takip eden dostlarım bilir 22 Mayıs tarihli yerel medyada yayınlanan makalemde Çaykur Rizespor’un İbrahim Üzülmez ile geleceği noktayı; devam etmeme, sözleşme ve fesih e kadar haftasını da belirterek yazmışım).

Sabah Gazetesi, Rize’de ağır fırtınaya yakalattığı Fenerbahçe Futbol Takımının artık Teknik Direktörlük görevine devam etmemeli kanaati spor çevrelerince olgunlaşmaya başlayınca, Cocu’nun Sözleşme Fesih koşullarını yazmış bugün.

Diğer çoğu kulübümüzde olduğu gibi borç sarmalında ki Fenerbahçe daha önce çok daha ağır fesih tazminatlarını ödedi. Cocu’nun sözleşmesinin fesih koşulları daha yumuşakta (öncekilere göre) olsa Başkan Ali Koç bu adımı atmaya bilirde.

Attığını, atacağını var sayarak medyanın daha önceden de Fenerbahçe’de görev yapmış Ersun Yanal’ı kulübe iteklediğini hissediyoruz.

Yanal, belli periyodlar için çok iyi hoca olabilir ama daha önceki görev süreci ve bitiminde sergilediği iletişim, sonrasında Trabzonspor’un başındayken ki verdiği görüntü nedeniyle çoğu Fenerbahçeli arkadaşım gibi Sarı Lacivertli Kulübe uygun olmadığını düşünüyorum. Ayrıca Cocu’nun finaline ev sahipliği yapan Rize’de de hemşerilerim Ersun Yanal’ın değil Fenerbahçe’de hiçbir takımın başında görmeyi arzu etmez. Çünkü bir öncesi sezon Çaykur Rizespor’un süper ligden düşmesinde kendi takım yöneticiler ininde ima ettiği gibi Bursaspor’a maçı verdirerek kümede kalmasını sağladığına inanılır.

Özü, Fenerbahçe Ersun Yanal’a kalmamalı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar