Reklam
  • Reklam
Kasımpaşa galibiyeti kümede kalma ümitlerini yeşertti
Recep Ali Aksoylu

Recep Ali Aksoylu

Kasımpaşa galibiyeti kümede kalma ümitlerini yeşertti

Süper Ligin ikinci yarısının ilk haftasında ilk yarının flaş takımı Kasımpaşa galibiyeti ile camiaya “acaba” dedirten Ç Rizespor, 19.haftada evinde önceki sezon Okan Hocanın tarihi başarı yakalattığı Akhisar’ı yenerek ligde ilk kez 16.sıraya yükselmiş, ligde kalma umutlarını kalan maçlara taşımış olacak.

Mümkün mü?

Pekala mümkün. Çünkü Fenerbahçe’yi bir kenara aldığımda 22 puanın altındaki 8 takımdan 5’i kalan müsabakalarda kümede kalmak için mücadele verecek. Kümede kalmanın 35 puan altına düşebileceği dikkate aldığımızda kalan 16 müsabakada Çaykur Rizespor’un 20 puan toplayabilmesi pekala mümkün.

Maç başına 1,25 puan çok olmasa gerek.

İlk 17 Müsabakada maç başına 0,7 puan elde edebilmiş bir takım için iyimser bir yorumda bulunduğumun farkındayım ama bunda bir çok faktörün etkili olduğunu da unutmayalım.

Yeşil Mavili takım bu 20 puanı toplayacak, inşallah seneye de Süper Ligde yoluna devam edecektir.

Aksi durumu düşünmek dahi istemiyorum.

Bu kez geriye dönüş gerçekten zor olacaktır. Dönememekte yükü kaldırılamayacak ağırlığa çıkaracaktır. Bıçak sırtı durumu Rizespor’un istatistiğini harmanlayan Mehmet Tahsin Tansu’nun az önce düşen tweetide net hissettiriyor. Tweette tam 22 yabancı futbolcunun adını saydım kadroda. Devre arasında gidenleri, bırakılanları düşsek bile kalanların maliyetini TFF 1.Ligin bütçesi asla taşıyamaz.

Çaykur Rizespor A.Ş. Başkanı Hasan Kartal’da bu gerçeği görüyor, biliyor olmasına rağmen devre arası transferleri yabancılardan yapmışsa erişilmesi gereken 35 puanın alınacağına yürekten inanıyordur. Umuyorum ertelenmiş kongrede, kulübe en iyi katkıyı sağlayacak yönetim kurullarını da oluşturarak hem kendini, hem camiayı huzura kavuşturur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar