Rıdvan Saka

Rıdvan Saka

Makam-ı Kelam

Üst Akıl Oyunları: Kumpas!

17 Kasım 2018 - 18:28

Uzun zaman oldu, akademik yoğunluğumuzdan ötürü köşemizi ihmal ettik, affınıza sığınırız! Ancak yazmamamız takip etmediğimiz anlamına gelmez.

Şimdi sosyal medyada söz verdiğimiz üzere genel bir değerlendirme yapmaya çalışacağız. Başlamadan önce yoğunluğumuzda bizlere mail, mesaj vb. yollarla ulaşıp yazı talep eden okuyucularımıza teşekkür ediyoruz.

Bu defa yazarken isim vermeden yazmaya özen göstereceğiz. Zira iddialar ciddi ve malum Türkiye Şartları!

Yer İngiltere, Exeter Üniversitesi!

iddialara göre bu "üniversite" MI6'in "Üs" olarak kullandığı bir yer! Türkiye'den pek çok isim de bu Üniversitede "Akademik(!)" eğitim aldı!

Hepsi kelli-felli isimler..

Bu üniversitede bir de 'Kürt Araştırmaları Enstitüsü' var ki içinden geçen isimler yine Türk kamuoyunun yakından tanıdığı isimler.. Mesela Cemil Bayık bu Üniversitenin elinin değdiklerinden..

İngiliz Dostluğu(!) işte..

Uzatmayalım!

İşte bu Exeter Üniversitesi'nden eğitimli bir Türk eski siyasetçisi, vefatından önce Cemal Kaşıkçı ile görüşüyor! Bu görüşmeyi yapan Türk eski siyasetçisi, Türkiye'de İngiliz siyasetinin en önde gelen ismi! Öyle ki Kraliçe'nin alnından öpmüşlüğü bile var!

İddia şu ki; Kaşıkçı ile görüşen bu zat, Kaşıkçı'ya "Suud yönetimine karşı muhalefetini kısmasını, ABD ve Suudların gözlerinin üstünde olduğunu" söylüyor! Uyarıyı İngiltere adına yapıyor Kaşıkçı'ya! Malum İngiliz-ABD hakimiyet savaşı Kaşıkçı üzerinden böyle yansıyor!

İngiltere adına bu uyarıyı yapan Türk eski siyasisi, Ülkemizde Dengeleri değiştirebileceğine de inanan bir zat! Öyle ki son seçimde başını kaldırmaya çalışmış, "Pazarlığa" kurban(!) gitmişti!

Neyin Pazarlığı?

ABD ve İsrail'e karşı Türk-İngiliz ittifakı oluşurken Türk tarafının istediği şeylerden biri, bu zatın Türkiye'de pasifleştirilmesiydi! İngilizler kabul etti, zira Türkiye'ye ihtiyaçları vardı!

Ancak vakti geldiğinde onlar da bir şart sundu! Türkiye'nin Fetö şüphelisi olarak gördüğü bir ismi, yargılamamasını istedi!

Öyle de oldu!

Türk tarafı bırakın bu zatın yargılanmasını, O'na "ödül" verdi!

Bu zat da İngiltere adına Kaşıkçı'yla görüşenlerden!

Neyse dönelim Exeter Üniversitesi'ne!

Üniversite, CIA'in Türkiye üzerine yaptığı bir çalışmayı ifşa etti! Bu çalışma, Ülkemizde Muhafazakar-Milliyetçi çatışmasını çıkarmaktı!

CIA'in böyle bir projesinin olması gayet doğaldı! Çünkü Türkiye'de Muhafazakar-Milliyetçi ittifakının nelere yol açabileceğini daha net gördü ve Projesini hazırladı!

Bu ittifak ne olursa olsun bozulmalıydı!

Tartışma Atatürk üzerinden başlatıldı! Bu milletin ortak değeri olan, kurucu liderimiz Atatürk üzerinden Muhafazakar-Milliyetçi kavgası ateşlendi!

Peki bu sırada Türk Milli Üst Aklı ne yapıyordu?

Bu kavgayı 'Andımız' üzerinden körüklüyordu! Yani İngilizlerin CIA planı olarak bildirdiği projeyi Türk Milli Üst Aklı destekliyordu!

Neden mi?

Kendi içerisinde, bir türlü 'Siyasi Ayak' temizliği yapmayan, aslında yapamayan AKP'nin misyonunu tamamlayıp ülkeye başkanlık sistemini getirmesiyle görevi bitmişti! Partneri yanından çekilip alınmalıydı ki, önceki seçimde AKP'yi ipten alan MHP, bu seçimde de aynı işlevi görmesin!

Yine Neden mi?

Çünkü bu AKP'nin Planlanan son seçimiydi ve bayrağı devretmesi için bu seçimde tokat yemesi gerekiyordu! Zira Milli Üst Aklın AKP'ye biçtiği rol bitmişti!

Armagedon yaklaşırken iktidarda AKP veya türevleri değil; hep hazırlanan, beklenen ve "kaderde olan" kadrolar olmalıydı!

AKP'ye "Milli bir Kumpas" kapıdaydı!

YORUMLAR

  • 0 Yorum