Rıdvan Saka

Rıdvan Saka

Makam-ı Kelam

Üst Akıl Oyunları: Ters Düz

16 Nisan 2020 - 18:11

Kıymetli okuyucular; Üst Akıl Oyunları yazı dizimizin 5. yazısıyla huzurunuzdayız...

Ülkemiz ve dünya bu kötü günlerden geçerken acizane bizler yine acele etmemek adına bekleyip izlemeyi tercih ettik...

Covid19'a dair yazılan yüzlerce hatta binlerce yazıdan sonra bizler de iki kelam etmek isteriz. Bilindiği üzere Üst Akıl Oyunları içerikli yazılarımızda ABD-İngiltere kavgası etrafında bir değerlendirme yapmaya çalışıyoruz. Covid19 da tam olarak bu meselenin tohumudur aslında.

II.Dünya Savaşı sırasında neredeyse adını hiç duymadığımız Çin, savaş Sonrası kurulan masaya oturuyor! Peki Savaşta neredeyse olmayan Çin nasıl oluyor da savaş sonrası masaya oturabiliyordu?

Şöyle ki Çin bu günlerini o masaya borçludur! O gün o masada imzaladığı bir anlaşmada(!) Çin, dünya üretim merkezi olmayı ve İhraç fazlası parasını ABD'ye vermeyi onaylamıştır.

Bugün dünyadaki bütün büyük markaların üretim yeri Çin'dir(yada Çin'de Fabrikası mutlaka vardır) ki buna ABD markaları da dahildir!

ABD'de İngiltere hakimiyetine başkaldırı, yani Trump ve Neo-con ABD'nin iktidarı gerçekleşene kadar ABD-Çin kavgası neredeyse yoktur, olanları da danışıklı dövüştür!

Bugün İngiliz karşıtı Neo-Con ABD'nin, Rothschild ailesinin en büyük üretim merkezi olan Çin'e ve Amerikan teknoloji devi Iphone'nun en büyük rakibi konumundaki Huaweı'e  savaş açmasının en önemli sebebi Rothschild'lara darbe vurmaktır. Sonra da kendi ekonomisini rakipsiz kılmak tabi.

Covid19 CIA raporlarının da söylediği üzere laboratuvar ortamında mutasyona uğratılmış bir virüstür. Tıpkı 5 yıl önce Bıll Gates'in açıklamalarında söylediği gibi; "3.Dünya savaşı biyolojik bir savaş olacak ve bir virüs üzerinden yürütülecek!.."

İşte ABD'nin İngiltere'den yediği onca golden sonra İngilizlere(Rothschild'lara) attığı en büyük gol budur! Çin'de aylarca kapalı kalan fabrikalar en çok Rothschild'ları vurmuştur ve dünya genelinde de vurmaya devam ediyor!

Kriz sonrası yeni zenginler, yeni Rothschild'lar türeyecektir... Türkiye'nin IMF'den borç almama çabası virüs sonrası 'Yeni Düzen'de söz sahibi olabilmek içindir.

Peki ABD üretimi Virüs ABD'ye nasıl bulaştı?

Golü yiyen İngiltere boş durur mu? Pentagon'dan ABD'ye adeta virüs 'pompaladı'! Bununla da yetinmedi! Trump'ın virüsü ciddiye almayan 27 Şubat'daki malum açıklamalarına rağmen 9 Mart'da ABD'de bazı büyük şirketler satıldı! Alıcılar ise Neo-Con ABD ve Rothschild'ların patronu Bloomberg'ler oldu. Öyle ki Amerikan havacılık şirketi Boeing'in bile %65'i satıldı! En büyük alıcı Neo-Con ABD'nin yeni şirketleri! Bloomberg'ler ise bu satışta %8'de kaldı!

O gece "Yeni Zenginler" yaklaşık 100 Milyar Dolar Kâr etti, Newyork borsası ise %7 değer kaybetti!

Para el değiştiriyordu! Güç de öyle!

CIA ve İtalyan gizli servisinin hemfikir olduğu başka bir meseleden devam edelim. Her iki servis de İtalya'ya covid19'un dronelarla yayıldığını doğruluyor!

Yayan Neo-Con ABD, yayılan ülke; Çin ile ipek yolu anlaşmasını imzalayan İtalya!

Tablo netleşmiştir sanırım!

Bahsettiğimiz üzere İngilizlerin karşı hamlesiyle ABD de Covid19'la mücadele ediyor, insanını kaybediyor! Ancak 'Yeni Düzen'in sıcak parası, Neo-Con/ Derin Amerika'nın adını virüs sonrası duyacağımız 'yeni Zenginleri'nde toplanmaya devam ediyor!

Peki İsrail bu işin neresinde?

65 yaş üstünü daha çok etkileyen bu bağlamda da toplumların; tecrübe, kültür ve tarihlerini yok eden virüs İsrail'e de zarar verse de işine geliyor. Zira Siyonizm'in fikir babası Theodor Herzl'in dediği gibi: "Harb-i Kübra(Büyük Savaş) başlamadan dünya nüfusu 500 milyona inecek!.."

Bu da işin farklı bir boyutu. Ancak neresinden bakarsak bakalım Dünya, ters düz olmaya hazırlanıyor!

YORUMLAR

  • 0 Yorum