Vizyon Yazıları-1
Rıdvan Saka

Rıdvan Saka

Makam-ı Kelam

Vizyon Yazıları-1

Burası söz makamı...

"Vizyon Yazıları" Başlıklı yazı dizimizde, ülkemizin 2019'da giden süreçte yaşadıklarını ve 2023'e doğru atılan adımları değerlendirmeye çalışacağız.

Yazı dizimizin ilk yazısında 2019'un zor olacağını görüp yeni parti kuranları veya yeni parti kurma planı yapanları konuşacağız.

Başkanlık referandumundan çıkan %51'e %49 oy oranı; iktidarından muhalefetine herkeste 2019'un zor olacağı izlenimini verdi.

Daha önce de yazmıştık, böyle görmekte gayet haklılar. 15 yıldır tek başına bir iktidar MHP ile ittifak yapmasına rağmen %51 oranında kalıyorsa bu defa kaybetmiş demektir. "Nasıl olsa kazanırız" deyip yada "Bu kadarı da fazla" deyip 'Evet' için çalışmayanlar veya vites düşürenler İktidarları boyunca karşılaştıkları en büyük muhalif grupla yüz yüze geldiler: %49..

Neyse ki Millet kararını 'Öz'üne uygun olarak vermiş ve seçim neticelenmişti.

%51 ile kaybeden AKP, Milletimizin 'Evet' dediğine tercüman olamamış, ancak bu millet %51'i tarihine ve özüne hediye etmiştir.

Bu noktada yürütülen "Metal Yorgunluğu" operasyonlarına değinmeden Topbaş ve Gökçek'e dair son günlerde yaşananları aylar öncesinden sosyal medya hesabımızda yazdığımızı söyleyip bizleri takdirlerine layık görenlere teşekkür ediyoruz.

Evet, yorgunluk metal!

Bahane yorgunluk...

Olayın aslı ise Fetö'nün siyasi ayağı...

Nihayet... Samimi olduklarına inanmak istiyoruz. İnşallah 'Siyasi Ayak'da "Ayak oyunları" dönmez!..

Şayet bana sorarsanız ben hâlâ lafımın arkasındayım! Hükümet 'Siyasi Ayak'dan temizlenmekte samimiyse tek çözüm AKP'nin feshedilerek yeni bir parti ile yola devam edilmesidir.

Biz sadece lafımızın arkasındayız! 'Siyasi Ayak' operasyonlarının arkası Pensilvanya'nın  arka bahçesi olmasın isteriz!

Arkanızı yasladığınız duvar Pensilvanya taşlarıyla örülmesin isteriz!

'Siyasi Ayak'ın ardı arkası bakılsın, hatırla iş görülmesin isteriz!

Siz, sizde "temizlik" yaparken 'Siyasi Ayak'ın meşruları partileştiler bile... "Temmuz'da Başbakan olacağım" diyenlerin tek görevi var: MHP'yi baraj altında tutmak. İktidarı milli tutan damarı kesmek!

2019 ittifaklarla gelecek. %51'e da talipler, %49'a da ... Çatı olmak gayeleri...

İyi'siniz de iyi misiniz bilinmez!

'İyi' demekle iyi olunur mu, o da bilinmez!

En iyisi siz, en iyisini bekleyin!

Bilenler bilir SP'nin bir ara bir seçim sloganı vardı: "İyi insanlar için iyiler kazanacak!.." SP o dönem yerelde bunu söylerken dönemin Genel Başkanı Mustafa Kamalak; "Türkiye'nin en hayırlı hareketi Hizmet hareketidir" deyince bir skandala imza atmıştı! SP iyiye gitmiyordu... Ama bugün kulislerde konuşulanlara göre İyi'ye kayacak gibi! 2019'da Meral Akşener ittifakına SP de katılabilir diyenlerin sayısı azımsanacak derecede değil. Demem o ki 'İyi İnsanlar' dediler, iyiye gitmediler. Hayırlısı...

İyi yapanlar yok mu peki? Var şükür.

Türkiye'nin en köklü siyasi hareketlerinden Milli Görüş, siyasal yelpazede iyiye gitmeyince, Erbakan Vakfı, çizginin sigortası haline gelmişti biliyorsunuz. Vakfın Genel Başkanı Milli Görüş'ün Merhum Lideri Prof.Dr. Necmettin Erbakan'ın evladı Dr. Fatih Erbakan beyefendi; 29 Ekim'de, yine Erbakan Vakfı'nın düzenlemiş olduğu gençlik şöleninde, parti kuracağını açıklamıştı. Bu hareketiyle Milli Görüş camiasına 2.kez "Elhamdülillah Partimize kavuştuk" dedirtecek olan hayırlı evlat Fatih Erbakan sizce de çok güzel bir hareket yapmadı mı?

İşte en hayırlı hareket diye buna derim ben!..

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar