Vizyon Yazıları-2
Rıdvan Saka

Rıdvan Saka

Makam-ı Kelam

Vizyon Yazıları-2

Safları sıklaştıralım! Safları belliydi zaten. Şimdi daha da netleşti sadece! Saf değiliz ki, müttefikmiş filan geçelim bunları!

Pentagon ve Beyaz Saray arası savaş kızışıyor! "Amerika Amerikalılarındır!" diyen Neo-con'cu Trump, Kudüs kararıyla Amerikan diye bir ırkın olmadığını bir kez daha ıspatlıyor!

Kılıçlar çekildi! Pentagon'cu Bakanlar, bakan vekilleri görevden alındı. Dışişleri Bakanı'nın görevden alınması bile gündemde. Amerika İngiliz etkisinden kurtulmaya çırpındı! Çırpınıyor da! Filistin'i "Tarihinin en küçük yüzölçümüne" ulaştıktan sonra tanıyan İngiltere'ye karşı; Kudüs'ü İsrail'e hediye ederek hem kendisini İngilizlere rağmen iktidar edenlere olan sözünü ve seçim vaadini tuttu Trump, hem de giderayak İngilizlere golünü attı! İngilizlerin Kudüs üzerindeki kıyamet- Mesih inançları(!) İsrail'in Mesih'ine takıldı! Tabi ki hedef Büyük İsrail! Tabi ki asıl düşman Müslümanlar! Ancak İngiltere-ABD savaşını da atlamamalı. Bu savaş 'Kıyamet'e kadar sürer önemli olan biz Müslümanların ne kadar kıyam ettiği! Yetmez mi bu inancı bozukların kıyım ettiği! Kudüs İslam'ın damarı, ilk kıblesi, mahremi! tamam da değiyor senelerce Siyonist'in namahrem eli! "Kararı tanımıyoruz!" demekle olmaz. Ambargo uygulamak gerek. Zira "İsrail ancak güçten anlar!.."

Aleyhte gibi görünen bu durum, inşallah İslam alemini birbirine kenetleyecektir! Aslında bu yönde ilk sinyal verildi de. "Güçlü olmak haklı olmak değildir!" denirken meydanlarda, İ.İ.T. bir karar verdi. Karar o ki bir meydan okuma değil! Bir manifesto değil! Ancak karar o ki küçümsenecek bir karar da değil! Zira İslam birliği gerçek manada oluşturulmasın diye hakim odaklar düzenince kurulan İslam İşbirliği Teşkilatı(İ.İ.T)'nın bu kararı; gerek teşkilatın az önce belirttiğim kuruluş amacı ve bilinen geçmişteki tüm faaliyetleri, gerekse ülkemizin içerisinde bulunduğu durum ve mevcut iktidarı göz önüne alındığında karar, küçümsenecek bir karar da değil.

"Bizi Doğu Kudüs'e razı ediyorlar!" diyenler de haksız değil elbette. Onlar Erbakan'ca bir duruş bekliyorlar! Keşke, ama nerede?!

Nerede olduğunu biliyor bu millet aslında! Erbakan bu milletin aslında! Peki bu milletin aslı 2019 için, Akşener ve Kılıçdaroğlu'yla bir araya gelenlerde mi, yoksa "Sabrımız artık yeter, merde meydan konuşur!" diyenlerde mi? Bunu da milletimiz biliyor ve görüyor merak etmeyiniz!

ABD'nin mahkemelerinde "Suç ve Raza" senaryoları yazılırken, ülkemiz bu "Reza-let" senaryoya milletimizin vicdan mahkemelerindeki hükümle ve aslındaki o ruh ve şan ile en güzel cevabı verecektir!

O yüzden bırakınız 2019 için ittifak girişimlerini de özellikle bu zor günlerde milletin gönlüyle ittifak kurmaya bakın!

Bir de 'Cumhur ittifakı' var tabi. Başkanlık referandumundan beri tahmin edilen ama adı konulamayan bu ittifak, son günlerde somut halde gündeme gelmeye başladı. Bahsi geçen sistemde ittifak içerisindeki her partinin oy oranının ayrı ayrı hesaplanabilmesi güzel. Ancak söylediğimiz gibi önemli olan milletin gönlüyle ittifak kurabilmek; geçmişiyle,çizgisiyle,milletiyle çelişmeden küçük hesaplar uğruna büyük yanlışlar yapmamak!

Temennimiz o ki adı Cumhur olanın Müttefiki de Cumhur olur!

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar