Yeni Türkiye ama eski Ak Parti mi?
Rıdvan Saka

Rıdvan Saka

Makam-ı Kelam

Yeni Türkiye ama eski Ak Parti mi?

Hâlâ 'Siyasi Ayak' bekliyoruz farkında mısınız? Buradan bakınca çok daha bekleyecekmişiz gibi duruyor açıkçası.

Bir önceki yazımda da dile getirmiştim. Bizzat AK Parti Genel başkanı, sn. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN tarafından teşkilatlarda, "Metal yorgunluğu" olduğu dile getirilmişti.

Umutlanmıştık...

Sonra Adalet Bakanımız demez mi "AKP milletvekilleri içerisinde By-lock kullanan yok!" diye. Yine döndük en başa...

Kendi partisini kaybedeceğini bile bile, sırf 'Devlet ve Millet bekası İçin Başkanlığa Evet' diyen Bahçeli, bu ve buna benzer birçok kritik noktada 'Devletin Sesi' olmuştur, bundan da bahsetmiştik.

Peki Bahçeli şimdi neyin ısrarında?

Fetö'nün siyasi ayağının başlamasının.

Neyi bekliyoruz o zaman?

15 Temmuz'da 'Milli Devlet Aklı' ile ipten alınan AK parti ve sn. Cumhurbaşkanımız, 15 Temmuz öncesi bazı politikalarıyla da ümit veriyor, Milli Üst Akıl'la uzlaşması mutlu ediyordu.

Ancak 16 Nisan referandumu milletin, Erdoğan'a verdiği kredinin tükenmekte olduğunu hissettirince; sn Cumhurbaşkanımız ve AK Parti durumu yanlış okudu ve milletin kendilerine yeniden kredi açmalarını sağlamak için '2002 Çizgisi'ne yöneldi.

Milletten yeniden kredi istemeleri güzel tabi ama bu krediyi '2002'deki liberal-Batıcı Çizgi'de beklemeleri sizce de yanlış değil mi?

Bu Millet "Dünya 5'den büyüktür" diyen AK Parti'yi sevdi. Özellikle son dönemde izlediğiniz Milli ve muhafazakar siyasetinizi sevdi. Batı'yı, AB'yi dışlamadan onların gerçek yüzünü göstermenizi sevdi. 2002 çizginize ise başlangıçta sadece göz yumdu.

Ne oluyor size?

15 Temmuz 2016'da "Darbenin arkasında ABD var" derken, 15 Temmuz 2017'de, yıldönümünde; sadece Fetö'den bahseder oldunuz.

Fetö ,Şer güçlerin kılıfı değil miydi? Ne oldu da bir anda darbede baş aktör oldu? 15 Temmuz'un içini neden boşalttınız?

15 Temmuz'un birkaç yıl öncesinde kısmen, 15 Temmuz'da da tamamen partner edindiğiniz 'Devlet Bağışıklığı'nı neden terk etme yoluna giriyorsunuz?

Fetö'nün siyasi ayağı sizi neden bu kadar korkutuyor? Madem milletten kredi istiyorsunuz gerekirse AKP'yi feshetmeli, yeni bir parti kurmayı bile göz önünde bulundurmalısınız.

17-25 Aralık'dan sonra bile Belediyelerde Fetö mensuplarına ihaleler veren, onlarla ve liderleriyle aynı karede bulunan AK Parti mensupları değil miydi?

Tabiri caiz ise 'Millet gözünde Mimlenmiş bu kadrolarla', millet size nasıl yeni bir kredi açsın?

Milletimiz samimi olduğunuzu ve Fetö'yle ne pahasına olursa olsun mücadele ettiğinizi görmek istiyor.

15 yıllık bir partide;millet gözünde mimlenmemiş, devlet yönetiminde Milletvekilliği ve Bakanlık düzeyinde görev yapacak kimse yok mu ki aynı yüzlerle ilerlemeyi seçiyorsunuz? Tamam, kabinede yeni isimler gördük, ancak pek çok eski ismin karşısına millet soru işaretini koydu bile!

AK Parti'yi millet gözünde aklamak yerine Mehmet Görmez'le uğraşadurdunuz.

Mehmet Görmez'in İslam ülkelerinde yaptığı Fitneye ve şerre ( Batı Dünyasına ) karşı birlik açıklamaları mı sizi rahatsız etti, yoksa Kur'an'ı ve İslam'ı Medyatik malzeme haline getiren Ilımlı İslam Politika ve yayınlarınıza karşı getirdiği eleştiriler mi?

Medrese kökenli bir Diyanet İşleri Başkanı'nın yaptığı faaliyet ve açıklamaların size çok 'Radikal' geldiği doğruysa şayet, yönünüzü 2002'ye döndünüz demektir. Bu dönüş ki millet nezdinde ne yazık ki sizi bitirir, yeniden 'Milli Devlet Aklı'yla masaya oturun ve unutmayın; AK Parti'yi geri getirmeniz şart değil, AK Parti'nin son dönem Politikalarını da içeren Milli bir yol ve kadroya sarılsanız yeter!..

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar