Az daha sabır
Turgay Ayhan

Turgay Ayhan

Söylemeden Geçemeyeceğim
  • Instagram

Az daha sabır

Çaykur Rizespor’un 2’nci Etap Kampı olan Erzurum kampı da Cumartesi sabahı itibariyle sona erdi. Takımımız yarın akşam 10 günlük son kamp dönemi için Slovenya’ya hareket edecek.

Bu sezonun ilk basın açıklamasını Erzurum’da yapan Teknik Direktör İbrahim Üzülmez, bir nevi geciken transferlerden dert yanarak 15-16 kişiyle kampı tamamladıklarını, en az 6-7 tane daha transfer yapılması gerektiğini söyledi.

Şimdiye kadar 4 isim transfer edildi. 5 isimle yollar ayrıldı. Geçen sezonun sonlarına doğru yönetim, Mayıs ayı sonuna kadar transferin büyük kısmını halletmeyi planladığını söylese de evdeki hesap çarşıya uymadı. Hazırlık döneminde son düzlüğe girilirken İbrahim Hocanın aksine yönetim sol bek, kaleci, stoper ve 10 numara şeklinde 4 ya da en fazla 5 transfer gerçekleştirmeyi düşünüyor.

Gelelim transferlerin gecikmesine…

Taraftarımız, maalesef bu konuda çok aceleci ve eski sezonlarda olduğu gibi yine sezon içinde sorunlar yaşayacağımız endişesini taşıyorlar. Bu anlamda bana sosyal medya üzerinden yazan, sürekli gelişmelerden haberdar olmak isteyen ve eleştirilerini sıralayan çok taraftarımız var.

Taraftarımızı da bir yandan anlıyorum ancak benim düşüncem ise acele transfer yapılacağına doğru transferler yapılsın şeklindedir. Geçmiş dönemlerin örnekleri çok ve zaten Yardımcı başkanlığındaki yönetim de aynı hataları yapmamak, takıma ek yük getirmemek adına ince eleyip sık dokuyor.

Bu noktada sabretmemiz en doğrusudur. Geciktiyse, teknik ekipten ve yönetimden “Uyum süreci” bahanelerini duymayacağız o zaman. Asıl eleştirilerimizi ise sezon içinde sahada gösterilen performanslar üzerinden yaparız ama şimdi sabretmek gerekiyor.

Ekonomik durum ortada, Kweuke ağır bir yük ve elde kalmış durumda, hiç oynamasa da bu futbolcuya 10 Milyon TL’ye yakın bir para ödenecek. Geçmiş sözleşmelerden kaynaklanan yükler ortadayken dövizin yüksek olduğu bir dönemde aceleyle, hesapsız kitapsızca alınacak transferler bu kulübün geleceğini ipotek altına almaktır.

Ortalama 3 bin taraftara oynayan bir kulübüz. Doğru düzgün gelir yokken, sadece Cumhurbaşkanına ve Rizeli işadamlarına güvenerek nereye kadar gideceğiz? Bu takımın şu an en büyük eksiği destek. Önce bu desteği sağlamamız gerekiyor. Öyle 3 binle 5 binle değil. O stadın yarısını her maçta dolduramıyorsak, asıl itici güç olmaktan her zaman uzak kalacağız demektir.

Endişelerimizde haklı olabiliriz ama şu an kulüplerin içinde olduğu durumu göz ardı edemeyiz. Az daha sabır ama her zaman tam destek. Bu yüzden eleştirilerimizi sezon içine saklayalım.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar