Turgay Ayhan

Turgay Ayhan

Söylemeden Geçemeyeceğim

Balık baştan kokar

31 Ekim 2018 - 18:53

Çaykur Rizespor için aslında söylenecek o kadar çok şey var ki, ama Beşiktaş maçı için söylenebilecek çok fazla şey yok.

Hakemlerin özellikle İstanbul takımlarına karşı taraflı kararlarına sadece biz değil ligde mücadele eden tüm Anadolu takımları alışkındır. Maalesef büyük dediğimiz takım sahada olunca, hele de taraftar baskısı da kurulmuşsa, hakemler takdir haklarını hep onlardan yana kullanırken rakibe karşı acımasız davranabiliyor.

VAR sistemini ben de savunanlardanım. Okan Hoca da sisteme inananlardan. Birkaç kez bu sistem lehimize de kararlar verilmesine sebep oldu ama aleyhimize verilen kararlar daha fazla. Hele bu maçta nedense faulde bile VAR sistemine başvurulma gereği duyuldu. Hakem Bülent Yıldırım ve VAR’ın arkasındakiler adeta Rizespor bir hata yapsa da hemen gerekli cezaları versek hevesi içindeydiler. Ama aynı cezalar Beşiktaşlı futbolculara karşı verilmezken tolere edilmekle yetinildi.

Hemen maçın başında gelen gol, ardından Orhan ile 10 kişi kalmamız derken ilk yarının 2-0 bitmesine rağmen, Okan Hoca maçı çevirmek için yılmadan uğraştı. Ama keşke onun hırsı ve arzusu bizimkilerde de olsa ve hata yapmaktan uzaklaşsalar. Daha dikkatli olsalar. Hakemlere kabahat buluyoruz da, bizim futbolcular da onlardan aşağı kalmıyor. Bir takımda bu kadar bireysel hata yapılmaz. Zaten kadro kalitesi ortadayken bir de bunların beceriksizleri ile işi zora sokmaktan öteye gitmiyoruz.

Okan Hoca ne yapsın? Geldiğinden beri kadro yapılanmasından dert yanıyor zaten. Devre arasına kadar bu kadro ile yola devam edeceği için elinden geleni yapıyor ama kendini cezalı duruma düşürmekten, sahada bireysel hatalar yapmaktan öteye gidemeyen futbolcularla devre arasına kadar ne kadar puan toplayabiliriz bilemiyorum. Daha önce de yazdım, daha fazla dikkatli olunması gerekirken maalesef ciddiyetsizlik devam ediyor.

Sorun en başta… Sezon başında kadro planlamasını yapanlarda… Süper Ligin hala ciddiyetini kavrayamayan yönetimde. 12 tane isim transfer et kafana göre, ama dördüne onay veren scaut ekibinin görevini sonlandırırken transfer komitesi ekibi yerinde kalsın. Cumhurbaşkanı rica etti diye geleceğe yatırım adı altında Senegalli kazmaları al ayda 500 Euro para ver ikisine, ama ne hikmetse geleceğe yatırım futbolcunla bir yıllık sözleşme imzala. Borç artsın alttan kıs, şampiyon olunmuş primlerden kıs. Yapılan hatalar hep ortada ama fatura hep başkalarına kesilsin.

Dedim ya aslında Rizespor ile ilgili konuşulması gereken çok şey var ve sorun ne İbrahim Hocadaydı, ne de şimdi Okan Hocada… Elindeki mevcut isimlere inanan, sonra 12 tane transfere de onay verip akıllı bir kadro yapılanması yapamayan beceriksizler de en az sahadaki beceriksizler kadar suçlular. Hatta sahadakileri de geçtim. Ne de olsa balık baştan kokar. Şu takıma futboldan anlayan, işi bilen bir kılavuz karga olmadıkça, burnumuz daha çok koku alır.

YORUMLAR

  • 0 Yorum