Reklam
  • Reklam
Gasp çetesi
Turgay Ayhan

Turgay Ayhan

Söylemeden Geçemeyeceğim
  • Instagram

Gasp çetesi

Ligin ilk devresinde 6 haftada sadece 1 beraberlik elde edip 5 mağlubiyetle 1 puan toplayabilen Çaykur Rizespor, 7’nci haftada sahasında Fenerbahçe’yi 3-0 yenerek hem sezonun ilk, hem de ilk devrenin tek galibiyetini almıştı.

Ligin ikinci devresinde ise 6 haftada bir beraberlik ama bu kez 5 galibiyet alarak, 16 puan toplamayı başaran 3 takımdan biri olan Çaykur Rizespor, bu kez 7’nci haftada deplasmanda Fenerbahçe’ye 3-2 yenilerek bu devredeki ilk mağlubiyetini elde etti… Ama akıllarda birçok soru işaretini de beraberinde getirdi.

Açıkçası bu maçtan en kötü beraberlik alma ümidiyle Fenerbahçe Stadına gitmiştim. Bu dileğim de aslında yerine geliyordu, 84’üncü dakikada uydurma bir penaltı çalınmamış olsaydı. Eksiklerimize, bir-iki futbolcumuzun sahada bekleneni verememesine ve yaklaşık 60 dakika 10 kişi kalmamıza rağmen genel itibariyle iyi bir mücadele ederek böyle ucuz bir penaltıyla puan kaybetmek, insanı üzüyor.

Oysaki sadece o penaltıya bile takılmasak, maç içerisinde Fenerbahçeli futbolculara geçilen kıyağı, görmemezlikten gelemeyiz. Takdir hakları ev sahibi ekipten yana ha bire kullanılırken, bu maçın birileri tarafından Fenerbahçe’nin kazanması noktasında talimat vermediğine inanmak zor.

Video Hakem Sistemi (VAR) bile yeterli gelmiyor. O sistemin de bazen işe yararken, bazen bir sürü tartışmayı yine beraberinde getirdiğini geçmiş haftalardan onlarca örnekte görebiliyoruz. Bu kez VAR sonucu netleşen penaltı kararında IFAB’ın kuralına sığınıldı.

Yalnız, MHK’nin eski Başkanı Yusuf Namoğlu’ndan tutun da, birçok spor yorumcusu ve yazarı penaltı kararını yanlış bulurken bir kaç kişinin IFAB kuralı üzerinden penaltıyı savunması şüpheleri de beraberinde getiriyor haklı olarak.

Biz bu haksız mağlubiyetini Rizesporumuzun nazarlığı olarak görüyoruz. 6 haftada elde ettiği başarılar ekranlarda konuşulmaya, gazetelerde yazılmaya değer görülmeyen Rizesporumuzun istikbali, elbette Fenerbahçe’nin istikbalinden önemli tutulmuyor.

Hem Fenerbahçe’yi içinde bulunduğu durumdan kurtarma operasyonuna destek, hem de Rizespor’un hızlı çıkışını frenlemek adına birilerinin bu kirli ligde düğmeye basmadığına inanmak çok zor.

Kim ne derse desin, bu maçta puanımız gasp edilmiştir. Ama inanıyorum ki bundan sonraki haftalarda yeni serilerle, gerekli cevabı sahada vereceğiz.

Önümüzde Kayserispor maçı var. Sahamızda oynayacağımız bu maçtan alacağımız galibiyetle yeni bir seriye başlamayı dilerken, taraftarlarımızdan, malum teknik direktör Hikmet Karaman aleyhine yapacakları tezahüratlara dikkat etmelerini ve hem kulübümüzü zor durumda bırakmamaya, hem de kendilerini cezalı duruma düşürerek Beşiktaş maçında kendilerine de zarar vermemelerini önemle rica ediyorum.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar

Reklamı Geç