Tam da 'mutlu oluyoruz' derken...
Turgay Ayhan

Turgay Ayhan

Söylemeden Geçemeyeceğim
  • Instagram

Tam da 'mutlu oluyoruz' derken...

Bir yıl aradan sonra yeniden yükseldiğimiz Süper Lig’de bekleyiş sona erdi ve Cumartesi günü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da protokoldeki yerini aldığı Kasımpaşa maçı ile lige başladık.

Geçen sezonki kadrodan 7 ismin yer aldığı ilk 11’de yenilerden Ali Çamdalı, Aminu Umar, Musa Çağıran ve Jakub Brabec sahadaydı. Yaklaşık 7 bin taraftarın önünde ilk yarıyı 33’üncü dakikada Kral Samudio’nun golü ile 1-0 tamamlayıp soyunma odasına girdik. İkinci yarıda 54’üncü dakikada Robin Yalçın ile farkı ikiye çıkardık. Son çeyreğe yaklaştığımız dakikalarda coşku artmış artık 3 puanı hanemize yazdıracak olmamızın mutluluğuyla seyre devam ederken, önce penaltıdan, ardından da çorap söküğü gibi gelen gollerle 3-2 mağlup olduk.

Hani ilk haftalarda puan kaybı yaşanabilir ama 2-0’dan maçı, hele de son 15 dakika kalmışken 3-2 ile vermek normal bir durum değil. Her sene yazdığımız şeyleri tekrarlamak istemiyoruz ancak önde olmanın rehavetiydi, uyum süreciydi türünde bahaneler üretmemek gerekiyor. Birkaç isim, özellikle kulübün demirbaşı hemşehrimiz bu ligin futbolcusu olduğunu ortaya koymalıydı. Daha ilk maçta mağlubiyetimize etki edecek hatalarıyla maalesef taraftarın tepkisini çekti. İbrahim Hoca oyuna müdahale etmekte hem gecikti hem de etkisiz kaldı. Her yiğidin yoğurt yiyişi farklıdır elbette ve herkes farklı varyasyonlar düşünerek oyuncu değişikliklerinde tercihte bulunabilir ancak bana göre 2-1’den sonraki oyuncu değişiklikleri skoru korumaya katkı sağlamadı.

Maç 2-0 bitseydi tabii ki hatalardan, eksiklerden kolay kolay bahsetmeyecektik. 3-2 bitince de daha ilk maçtan asıp-kesmeye de başlayacak değiliz. Maçın hemen ardından hem Orhan için hem de İbrahim Hoca için taraftarlar sosyal medya üzerinden yoğun eleştirilere başladı. Haklılık payları olsa da bu takımın Şampiyonluk yaşamasında önemli bir pay sahibi olan İbrahim Hocaya daha ilk maçtan tahammül göstermemenin de haksızlık olduğunu düşünüyorum.

İbrahim Hoca her fırsatta bu ligin çok zor olduğunu dile getiriyordu ve maçın ardından yaptığı basın toplantısında da hata yaptığınızda rakiplerin affetmediğini vurguladı. Bu gerçekleri biliyorken, bu ligi tanıyan birisinin hatalardan uzak durması gerekir. Hoca basın toplantısında tecrübe farkından bahsetti. Kadroda Süper Lig tecrübesi yaşamış isimler fazlayken, sadece futbolcuya değil kendisine de yüklenmesi gerekir. Hoca da saha içindeki dokunuşlarıyla tecrübesini konuşturmalıdır.  

Dediği gibi, bu futbolcular onun. Kendi seçse de seçmese de görevi eldeki malzemeyi en iyi şekilde hazırlayıp sahada karşılığını almaktır. Ustalık, hamuru yoğuruş şeklinden ortaya çıkardığı lezzete kadar belli olur.

Önümüzdeki hafta oynayacağımız Akhisar Belediyespor maçıyla bu ilk maçı unutmayı ve ilk 3 puanımızı almayı diliyorum. Sıkıntılardan, stresten uzak bir sezon geçirmemiz temennisiyle…

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar