Yeniden Refah Rize'de istifa depremi devam ediyor

Yeniden Refah Partisi Güneysu İlçe Başkanı İsmail Saruhan ve Yönetim Kurulu, ilçe teşkilatı görevlerinden toplu şekilde istifa ettiler.

Yeniden Refah Rize'de istifa depremi devam ediyor
08 Eylül 2020 - 00:11

Yeniden Refah Partisi Rize Merkez İlçe Başkanı Ensar Özçelik'in görevinden Genel Merkez kararı ile alınmasının yankıları devam ediyor.

Kara tepki gösteren Ensar Özçelik ile birlikte Merkez İlçe Yönetim Kurulunun ve belde teşkilatlarının istifa etmesinin ardından Güneysu İlçe Teşkilatı da karara tepki göstererek partilerinden istifa ettiler.

Yeniden Refah Partisi Güneysu İlçe Başkanı İsmail Saruhan ve Yönetim kurulu üyeleri Rize İl Yönetim Kurulu toplantısını ziyaret ederek istifa dilekçesini İl Başkanı Mehmet Akif Zerdeci’ye sundu. İl başkanı tarafından kabul gören istifa dilekçesiyle İsmail Saruhan ve ekibinin siyasi hayatı sona erdi.

İstifa ile ilgili açıklama yapan İsmail Saruhan, "Milli görüş ruhunu yeniden yaşamak ve yaşatmak uğruna çıkmış olduğumuz bu yolda il ve ilçe teşkilatları arasında oluşan sorunların çözülmemesi, akabinde sorgusuzca görevden almalar olması, sebeplerin Hakk’a uygun olmadığının karara bağlanması ile Güneysu İlçe Başkanı ve yönetim kurulu olarak kendi rızamız ile mevcut görevlerimizden istifa etmiş bulunmaktayız. Görevde bulunan arkadaşlara siyasi hayatında Hak’tan yana olmaları ve bu yolda kararlar almalarını temenni ederim” ifadelerine yer verdi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum