Yeniden Refah Rize'de istifa depremi

Yeniden Refah Partisi Rize Merkez İlçe Başkanı Ensar Özçelik'in görevden alınması parti içinde şok etkisi yarattı. Teşkilatlarda toplu istifalar başladı.

Yeniden Refah Rize'de istifa depremi
05 Eylül 2020 - 16:26

Yeniden Refah Partisi Rize Merkez İlçe Başkanı Ensar Özçelik'in Genel Merkez tarafından görevden alınmasıyla birlikte Merkez İlçeye bağlı Salarha, Muradiye ve Kendirli Belde Teşkilatlarıyla, Rize Merkez İlçe Yönetim Kurulu ve Üyeleri toplu istifasını gerçekleştirdi.

17 Mart 2019 tarihinde Rize’de Yeniden Refah Partisi Rize Merkez İlçe 1. Olağan Kongresinde göreve gelen Özçelik, çalışmalarından dolayı ve başarılarıyla tüm Türkiye’ye örnek gösterilmesine rağmen Yeniden Refah Partisi MKYK Kurulu tarafından görevden alındı.

Görevden alınma sonucu istifasını sunan Merkez İlçe Yönetim Kurulu, konuyla ilgili yaptığı açıklamada; “Bizler 2019 Mart ayında Genel Başkanımız Dr. Fatih Erbakan Bey’in söylediği gibi Yeniden Refah ateşini Rize’den İlk Kongreyi yaparak başlatmıştık. 3000’e yakın kişinin katıldığı kongre heyecanı Tüm teşkilatlara örnek olmuş ve tüm kongrelerde dile getirilmiştir. 94 Ruhunu yeniden yaşatmak, hak ve adaleti sağlamak üzere çıkmış olduğumuz bu davada Genel Başkanımız etrafında kenetlenerek birer nefer olma gayreti içerisinde azimle mücadelemizi sürdürdük. Bizler sadece Rize halkı olarak değil siyasi parti ayırmaksızın tüm Türkiye’ye hizmet için maddi manevi bütün fedakarlığımız ile çalışmalarımızı yaptık ve Tüm Türkiye’de örnek bir teşkilat seviyesine gelmiş bulunmaktaydık.

Görevden alma tüzüğe aykırı

Bizler hiçbir zaman koltuk derdi olmadan sadece Allah’ın Rızasını kazanmak için verdiğimiz bu mücadelede, bazı koltuk sevdalısı sözde Milli Görüşçüler’in yapmış olduğu teşkilat yapısına uymadan karalama çalışmaları neticesinde ilçe başkanımız Ensar Özçelik’i zorla görevden aldırmışlardır. Genel Merkez ve İl Başkanlığımızda bulunan sözde Milli Görüşçülerin, sadece Rize olarak değil Türkiye’nin birçok il ve ilçe teşkilatlarına yapmış olduğu zulümlerin neticesinde teşkilatlar dağılmakta ve bu kutlu davadan uzaklaştırılmaktadır. Merkez ilçe başkanımızın hiçbir savunması alınmadan, sorgusuz sualsiz görevden alınması tüm teşkilatları derinden yaralamıştır. Böylesine başarılı ve sevilen bir ilçe başkanının basit bir karalama politikası izleyerek görevden almak, içinde bulunduğumuz siyasi teşkilatının tüzüğüne ve misyonuna aykırı bir karardır.

Bu kıyımın sebebi nedir?

Yapılan bu görevden alma işlemi ardından birçok il ve ilçe teşkilatları bizleri arayarak desteklerini iletmiştir. Bizim bu duruşumuz belki de parti teşkilatında köklü bir değişikliğe vesile olacaktır. Genel başkanımızın bu tür çalışkan ve sevilen il ilçe başkanlarının görevden alınmalarına sessiz kalması bizleri düşündürmektedir. Partimiz başka birileri tarafından mı yöneltilmektedir kaygısı oluşturmaktadır. Genel başkanımız bu davada bir kişiyi bile kaybetme lüksüne sahip değiliz sözlerini teşkilatlara iletirken, teşkilatta oluşan bu kıyımın sebebi nedir. Son 1 ay içerisinde 10'un üzerinde il ve ilçe teşkilatlarında görevden almaların olduğu bu partide sorunun kaynağı kimlerdir?

600 yakın üyeyle istifa rüzgarı başladı

Bizler yapılan bu haksızlıklara karşı artık sessiz kalamayacağımızı ve bu vebalin altına giremeyeceğimizi, Mahşer gününde bunların hesabını veremeyeceğimizi önemseyerek Ensar Özçelik başkanımıza yapılan bu haksızlığa karşı tepkimizi koyarak, Merkez İlçe Yönetim Kurulu başta olmak üzere Salarha, Muradiye ve Kendirli Belde Teşkilatlarıyla birlikte 600’a yakın üyemizle istifalarımız gerçekleştirilmektedir. Sözde Hz. Ömer icraatta Turist Ömer olmayacağımızı ve bu yapının böyle gitmeyeceğini, tüm Türkiye’ye örnek olmak üzere bu karara varmış bulunmaktayız. Bizler Her zaman Hakk’ın yanında mücadeleye devam ederek, yanlışa yanlış doğruya doğru söylemeye devam edeceğiz.

Çizgimizden vazgeçmeyeceğiz

Çünkü bizler bu yola çıkarken her ne olursa olsun kim olursa olsun sadece doğruları söyleyeceğimize ve herkese eşit adaletle davranacağımıza söz vermiştik. Kimsenin yalakası olmayacağımızı ve Hak davada sadece doğrunun yanında olacağımızı, birlik ve beraberliğimizle diğer siyasi partilere örnek olacağımızı hedeflemiştik. Bu çizgiden ne olursa olsun vazgeçmeyeceğiz. Görevde bulunduğumuz 16 ay içerisin birçok mahalle ve köylerde ziyaret ettiğimiz Esnaf ve Sivil Toplum Kuruluşlarımıza, Rize Halkımıza ve bu süreçte bizleri arayarak desteklerini ileten il ve ilçe başkanlarına Teşekkürlerimizi sunuyoruz. Bu süreçte kırdığımız, üzdüğümüz kardeşlerimiz varsa bizlere haklarını helal etsin” ifadelerine yer verildi.


YORUMLAR

  • 0 Yorum