Yeşil Çay Kreş ve Bakım Evinde 23 Nisan kutlaması

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlamaları yurt genelinde olduğu gibi Rize’de de devam ediyor. İl genelinde yapılan kutlamaların ardından okullar ve kreşler kendi hazırladıkları programlarla çocukların bayramı doyasıyla yaşamalarını sağlarken velilere de keyifli saatler yaşatıyor

Yeşil Çay Kreş ve Bakım Evinde 23 Nisan kutlaması
26 Nisan 2019 - 19:43

Çaykur Bünyesinde bulunan Yeşil Çay Kreş ve Gündüz Bakım Evi öğretmenleri ve öğrencileri yıl boyunca hazırlandıkları gösterilerini yoğun bir katılımla gerçekleşen programla izleyicilerine sundu.

Yeşil Çay Kreş ve Gündüz Bakım Evinin önündeki açık alanda gerçekleştirilen programa Çaykur Genel Müdür Yardımcıları Süleyman Pınarbaş ve Dr. Turgay Turna ile Çaykur Daire Başkanları, öğrencilerin velileri ve civarda bulunan vatandaşlar katıldı.

Çaykur İdari ve sosyal İller Dairesi Başkanı Erdinç Hatinoğlu yaptığı açılış konuşmasında: “Dünyada çocuklarına Bayram hediye edilen ve bugünü milletçe kutlayan tek ülkeyiz, bugünü milletçe paylaşmaktayız. Geleceğimizin teminatı çocuklarımız için okul öncesi eğitim çok önem arz etmektedir. Kreşlerimiz eğitimin ilk adımı olarak çocuklarımıza paylaşmayı sosyalleşmeyi ve birlikte çalışmayı öğrenmesine yardımcı olmaktadır." dedi.

Yeşil Çay Kreş ve Gündüz Bakım Evi Müdürü Meryem Kabil ise yaptığı konuşmada “Biz bu ülkeyi atalarımızdan miras olarak değil, çocuklarımıza emanet olarak aldık. Bu ülkenin gerçek sahipleri çocuklarımızdır. Çocuklarımızı tarihini bilen, ufkunu gören ve adımlarını buna göre atan bireyler olarak yetiştirmek en büyük görevimiz ve sorumluluğumuzdur. Sevginin, kardeşliğin hoşgörünün ve barışın hakim olduğu bir dünyada elele yaşamak ümidiyle bayramınız kutlu olsun." dedi.

Konuşmaların ardından Yeşil Çay Kreş ve Gündüz Bakım Evinde eğitim gören minikler hazırladıkları birbirinden güzel gösterilerle izleyenleri hayran bıraktı.

Törenin sonunda ise miniklerin hepsine Çaykur Genel Müdür Yardımcıları Süleyman Pınarbaş ve Dr. Turgay Turna ile Çaykur Daire Başkanları tarafından çeşitli hediyeler verildi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum