Rize Namaz Vakitleri

Rize ve ilçelerinde namaz ve ezan vakitlerini takip edin. Rize sabah ezanı kaçta okunuyor? Akşam ezanı, yatsı ve öğlen ezanı hakkında detaylı bilgiler alın. Akşam ezanı okunmadan ne kadar kaldığını öğrenin.


Rize Namaz Vakitlerini öğrenmek için bu sayfayı kaydedebilirsiniz. Dilediğiniz zaman bir sonraki ezana ne kadar süre kaldığını görebilirsiniz.

Rize'de Ezan/Namaz ve İftar Vakitlerinin Takibi

En kolay takip ekranı sitemizde yer almaktadır. Anlık olarak kaç saat, kaç dakika kaldığını kolaylıkla öğrenebilirsiniz.

Rize Namaz Vakitleri

Şehrimizde yaşayan Rizelilerin ihtiyaç duyduğu en önemli bilgilerden birinin yer aldığı Rize namaz vakitleri sayfamızda ilçelere göre hazırladığımız Rize Ezan vakitleri yer almaktadır. Özellikle Ramazan ayında ihtiyaç duyulan imsakiye bilgilerinin yer aldığı sayfamızdan bu konuda ihtiyaç duyacağınız her bilgiye ulaşabilirsiniz.

Rize Namaz Vakitleri Diyanet Takvimi

Rize Namaz vakitleri diyanet tarafından ilan edilen bilgilerle doğrulanmaktadır. Bu noktada herhangi bir şüphe ya da kaygınızın oluşmasının önüne geçmekteyiz. Örneğin, Rize sabah namazı kaçta okunuyor sorusunun Diyanet İşleri Başkanlığı sayfasındaki vakitler ile Rize Haberleri sayfamızdaki vakitler birbiri ile aynıdır.

Rize Namaz Vakitleri Diyanet 2019 ile 2020 Aynı mıdır?

Rize namaz vakitleri Diyanet 2019 takvimi ile 2020 takvimi aynı değildir. Çünkü dünyanın kendi etrafında dönüşünde eğik bir rota çizmesi nedeniyle her yıl güneşin doğuşu ve batışı arasında dakika farkları oluşmaktadır. Bu nedenle  Rize namaz vakitleri 2019 ile 2020 arasında farklılıklar oluşmaktadır. Aynı şekilde Rize imsakiye 2019 ile 2020 arasında değişiklikler oluşmaktadır. Çünkü hem Ramazan ayı her yıl 20 gün daha önce başlamaktadır ve dünya kendi etrafında eğik bir eksende dönmektedir. Bu nedenle 2019 ve 2020 imsakiye vakitleri birbirinden farklılıklara sahiptir.

Rize Ezan Vakitleri Sayfası Neden Önemlidir?

Rize ezan vakitleri sayfamızda yer alan ilçelere göre ayrı ayrı hazırladığımız vakit takvimi, namaz kılan hemşehrilerimiz için büyük öneme sahiptir. Özellikle işten dönerken namaz vaktini kaçırmak istemeyen kişiler Rize akşam ezanı saatlerini sayfamızdan kolayca öğrenebilir ve vakti kaçırmadan namazını kılabilir. Rize sabah ezanı saatlerini öğrenerek işe gitmeden namazını ihya eden Rizeliler, sayfamızda yer alan Cuma namazına özel bilgileri de okuyarak Cuma namazının önemini daha iyi anlayabilirler.

Rize Cuma Saati Kaçtadır?

Riz Cuma saati, her gün ve her yıl değişiklik göstermektedir. Rize Cuma vakti kaçta sorusunun cevabını güncel olarak öğrenebileceğiniz sayfamızda her hafta yenilenen Cuma vakitleri yer almaktadır. Sayfamızda yer alan dini bayramlar ve resmi bayramlar tarihleri ile de önemli günlerin bilgilerine tek bir sayfa üzerinden ulaşabilirsiniz. Cuma namazına iş yerinden ulaşmak zorunda olan Rizelilerin namaza ne kadar kaldı sorusuna cevap bulabilecekleri sayfamızda Cuma namazı kaçta bitecek sorusuna da cevap bulabilirler.

İlçelere Özel Rize Namaz Vakitleri

Sayfamızda yer alan ilçelere özel Rize Namaz vakitleri takvimi sayesinde yaşadığınız ilçede “Akşam namazı saat kaçta? “, “İmsak saat kaçta? “ya da “ Öğlen vakti saat kaçta?“ sorularının cevaplarını bulabilirsiniz. Ayrıca ilçelerimizde verilen özel namaz törenlerini ve cenaze törenlerini aynı sayfa üzerinden kolaylıkla bulabilirsiniz.
Sitemizde yayınlanması için başvurulan ölüm ilanları ile merhum ya da merhumenin cenaze namaz vakti bilgisine sitemizin Ana Sayfası üzerinden de ulaşabilirsiniz. Rize Namaz vakitleri sayfamızda yer verdiğimiz kısa dini bilgiler ile de sahip olduğunuz bilgileri tazeleyebilir ya da öğrenmesini istediğiniz çocuklarınızı ve torunlarınızı sayfamıza davet edebilirsiniz. Böylece daha hayırlı ve bilgi dolu nesillerin yetiştirilmesinde bir rol de siz almış olursunuz.